Liečba vypadávania vlasov

Liečba excimerovým laserom.

Výborná
účinnosť

Bezbolestná liečba laserom

XTRAC excimerový laser je vhodný pre liečbu straty vlasov vo forme „ostrovčekov“ a v niektorých prípadoch pri strate ochlpenia na brade. Liečba nie je vhodná v prípade straty ochlpenia na končatinách. 

Vhodné pre:

mužov aj ženy

Dospelí aj deti od 16 rokov

Pred a počas

Pred a po

Pred a počas

Výhody liečby excimerovým laserom Xtrac 308nm

  • efektívna, bezpečná liečba, ktorá nezaťažuje organizmus, vďaka tomu že je laserom ošetrované postihnuté tkanivo
  • eliminujú sa nežiadúce karcinogénne a starnúce efekty na zdravú kožu, ktoré majú ostatné používané metódy fototerapie a lokálne liečivá
  • ošetrenie je rýchle a bezbolestné
  • medzi 25 až 30 ošetrení už zaznamenávame 75% nárast vlasov
  • nový rast vlasov za 8 – 9 týždňov
  • vysoké percento pacientov reaguje na liečbu pozitívne
  • výsledok je stabilný a dlhodobý

Spokojní zákazníci

Pridajte sa k ním aj vy. Radi Vám tiež pomôžeme.

Ako to prebieha?

Ošetrenie je rýchle, komfortné a bezbolestné. Po priložení laserového aplikátora na postihnuté ložisko kože sa aplikuje laserový lúč. Následne sa aplikátor posunie a proces sa opakuje. Doba ošetrenia závisí na veľkosti ložiska. Väčšina pacientov je ošetrená v priebehu niekoľkých minút. Sedenie sa opakuje dvakrát až trikrát týždenne.

Pocitovo je ošetrenie excimerovým laserom u väčšiny pacientov prirovnávané k prasknutiu tenkej gumičky. Niektorí ľudia majú po ošetrení začervenanú pokožku v mieste ošetrenia laserom. Toto prirodzene odoznie za niekoľko dní po ošetrení, podľa citlivosti pokožky. Ďalšími možnými vedľajšími účinkami môžu byť pľuzieriky, pálenie, opuch, svrbenie alebo zvýšená pigmentácia 1-5 dní po ošetrení.

Ako sa pripraviť?

Pred ošetrením nie je potrebné dodržiavať žiadny špeciálny režim. Pokožka by mala byť čistá bez krémov a mastí. Pred liečbou je vhodné informovať vášho lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate a taktiež o liečbe, ktorú ste už podstúpili, poprípade aké boli jej výsledky.  

Kontraindikáciou na liečbu excimerovým laserom je lupus, terapia sa neodporúča aj v prípade nadmernej citlivosti kože na slnko. Liečba nie je vhodná pre tehotné ženy a deti do 16 rokov. O vhodnosti liečby sa poraďte napred s lekárom, pokiaľ máte zníženú imunitu alebo ste mali v rodine rakovinu kože.  

Liečbu treba opakovať

Pre optimálny výsledok nového rastu vlasov je potrebné podstúpiť 25 až 35 ošetrení. Nový rast vlasov by ste mali pozorovať už po 15 ošetreniach. Výsledok je individuálny. Väčšinou je potreba 25 až 35 sedení pre úplný nárast vlasov v postihnutej oblasti. To znamená liečba po dobu 8 – 10 týždňov. 

Cenník

Cena závisí od rozsahu potrebných ošetrení. Dohodnite si s nami konzultáciu.

Prečo vzniká vypadávanie vlasov?

Pri prvých príznakoch ochorenia vlasov a pokožky hlavy je potrebné vyhľadať trichológa. Ochorenia pokožky hlavy a vypadávanie vlasov u mužov a žien môžu poukazovať na patologické procesy v tele (avitaminóza, hormonálna nerovnováha, poruchy minerálneho metabolizmu), ako aj na prítomnosť infekcií (vírusových, plesňových).

Zdravie vlasov a pokožky hlavy závisí od stavu organizmu. Preto môže trichológ odoslať pacienta na konzultáciu a vyšetrenie k iným špecialistom, napr. endokrinológovi a gynekológovi, aby zistil príčiny vypadávania vlasov u žien a mužov.

Príčiny vzniku ochorení vlasov a pokožky hlavy sú:

  • endokrinné poruchy (hypotyreóza, hypertyreóza, diabetes mellitus)
  • poruchy mazových žliaz (hormonálne poruchy, nadmerné vysušovanie pokožky hlavy)
  • nevyvážená strava (nedostatok vitamínov, minerálov)
  • stres, prepracovanosť
  • dlhodobé užívanie niektorých liekov (hormonálne, antibiotiká)
  • popôrodné obdobie (hormonálne zmeny, nedostatok vitamínov a minerálov)
  • gastrointestinálne ochorenia (dysbakterióza, ochorenie pečene)
  • infekcie (plesne, dermatomykóza)


U žien sa môže vyskytnúť bolesť pokožky hlavy a vypadávanie vlasov v dôsledku častého nosenia príliš stiahnutých účesov, príčeskov a ťažkých vlasových doplnkov. Bolesť pokožky hlavy môže byť spôsobená aj chladom (chlad pôsobí na cievy pokožky hlavy a vlasové folikuly). Lupiny sú ochorenie pokožky hlavy, pri ktorom sa suchá koža na hlave odlupuje. Lupiny môžu byť suché, mastné, zmiešané (v závislosti od typu pokožky hlavy) a rúrkovité. Rúrkovité lupiny sú husté biele šupinky na pokožke hlavy, ktoré vznikajú hormonálnou nerovnováhou (často sa vyskytujú počas puberty).
Lupiny môžu byť príznakom ochorenia pokožky hlavy (seborea, psoriáza pokožky hlavy) alebo môžu byť spôsobené negatívnymi vplyvmi na pokožku hlavy.

Príčiny vzniku lupín sú:

  • plesňové ochorenia pokožky hlavy
  • nevhodné prípravky na starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy
  • nerovnováha črevnej flóry (zvýšenie počtu patogénnych baktérií)
  • hormonálna nerovnováha
  • vysušovanie pokožky hlavy (v dôsledku častej ondulácie, farbenia, žehlenia vlasov).


Klasická liečba nie je vhodná pre každého. Dostupné sú rôzne možnosti a vhodná liečba záleží na type alopecie aerata, ktorú pacient má, ďalej na veku a rozsahu vypadávania vlasov. Hlavným cieľom liečby je zablokovať útoky imunitného systému na vlasové folikuly a stimulovať rast vlasov.